کودک و کتاب

وقتی به دنبال خرید کتاب کودک مناسب برای فرزندتان هستید همواره یک سوال شما را درگیر می کند. بهترین انتشارات کتاب کودک کدام است؟ در اینجا سعی کردیم بهترین ناشران کتاب کودک ایران را به شما معرفی کنیم.

بهترین انتشارات کتاب کودک (معرفی 9 انتشارات برتر در کتاب کودک و نوجوان)

وقتی به دنبال خرید کتاب کودک مناسب برای فرزندتان هستید همواره یک سوال شما را درگیر می کند. بهترین انتشارات کتاب کودک کدام است؟

در اینجا سعی کردیم بهترین ناشران کتاب کودک ایران را به شما معرفی کنیم.


1. قدیانی، ناشری برای تمام سنین  (11 دوره ناشر برگزیده کشور)

انتشارات قدیانی فعالیت خود را از سال 1355 آغاز کرده است و تاکنون بیش از 2500 عنوان کتاب در حوزه خردسال، کودک و نوجوان منتشر کرده است. کتاب های خردسال و کودک این نشر، با اسم کتاب های بنفشه منتشر می شود و بیشتر با این اسم در جامعه شناخته شده است.

این نشر تا کنون 11 دوره به عنوان ناشر معتبر کشوری انتخاب شده است و بیش از 1400 اثر آن به عنوان کتاب های مناسب و مرتبط با محتوای کتاب های درسی، در کتابنامه های رشد آموزش و پرورش برگزیده و معرفی شده اند. همچنین 6 کتاب از آثار انتشارات قدیانی به عنوان کتاب سال انتخاب شده اند.

نشر قدیانی را می توان متنوع ترین ناشر کودک و نوجوان دانست که از سن 1 سالگی تا نوجوان،  دارای کتاب های متنوع و معتبر بسیار زیادی است.


2. انتشارات ذکر، ناشر پیشرو در حوزه کتاب کمک آموزشی برای کودکان پیش از دبستان و مهدکودک

شاید بیشتر شما انتشارات ذکر را با “مجموعه کتاب های حواستو جمع کن” بشناسید که یکی از پرتیراژترین کتاب ها در حوزه آموزش مفاهیم مختلف از جمله علوم و ریاضی و لوحه نویسی و … برای کودکان پیش از دبستان است. انتشارات ذکر بیش از 30 سال است که در حوزه نشر کتاب برای خردسال و کودک و نوجوان فعالیت می کند و ماحصل این تلاش ها، انتشار بیش از 600 عنوان کتاب است. این انتشارات 6 مرتبه به عنوان ناشر برگزیده کشور در نمایشگاه بین المللی کتاب انتخاب شده است.

نشر ذکر کتاب های کودک و نوجوان خود را با اسم “کتاب های قاصدک” منتشر می کند.


3. انتشارات هوپا، یکی از محبوبترین انتشارات کشور

به احتمال زیاد شما هم اسم کتاب های تام گیتس، کاراگاه سیتو، خانه درختی و … را از فرزندان یا دوستان خود زیاد شنیده اید. تمامی این مجموعه های جذاب از انتشارت هوپا است که فعالیت خود را از سال 1395 آغاز کرده است. شعار انتشارات هوپا یکی از جذاب ترین شعارها در حوزه کتاب است:

“هوپا، ناشر کتاب های خوردنی”.  و به جرات میتوان گفت کتاب های این نشر برای کودک و نوجوان خوردنی و شیرین است و باعث انس آن ها به مطالعه می شود. کتاب های این نشر بیشتر برای گروه سنی 5 سال به بالا مناسب است.


4. انتشارات افق، هدیه 30 سال لذت خواندن

“همه چیز از کودکی آغاز می شود”. این شعاری که نشر افق در این 30 سال به آن پایبند بوده است و بیش از 1500 عنوان کتاب برای دوستداران کتاب به ویژه گروه خردسال، کودک و نوجوان منتشر کرده است. کتاب های کودک و خردسال این نشر، با اسم کتاب های فندق منتشر می شوند.


5. انتشارات پرتقال، ناشر خیلی متفاوت کتاب های کودک و نوجوان

“یه خواهشی داشتیم لطفا بزرگ نشید”. این جمله شروع صحبت های مدیر انتشارات پرتقال با بچه هاست. شاید همین صمیمی بودن و متفاوت بودن این نشر باشد که باعث محبوبیت کتاب های آن در بین بچه ها شده است. کتاب های انتشارات پرتقال از سن 3 سال شروع می شود تا بالای 16 سال. بیشتر کتب های این نشر در قالب رمان و در ژانرهای مختلف مثل فانتزی، وحشت، رئال، کارآگاهی، طنز و … است.

اگر دنبال کتاب های تصویری جذاب برای گروه سنی 3 تا 7 سال هستید، این نشر کتابهای جذاب زیادی دارد.


6. انتشارات فنی ایران (نردبان)، ناشر بزرگ‌ترین مجموعه کتاب‌های مهارت‌های زندگی کودکان و نوجوانان

انتشارات فنی ایران فعالیت های خود را از سال 1360 آغاز کرده است و کتاب های حوزه کودک و نوجوان آن با اسم کتاب های نردبان شناخته می شود و خیلی از دوستدارن حوزه کتاب، این نشر را به اسم انتشارات نردبان می شناسند. این انتشارات در سال های اخیر کتاب های بسیار زیادی در حوزه کتاب های مهارت زندگی، محیط زیست، علم آموزی و … منتشر کرده است.


7.انتشارات مهرسا،ناشر تخصصی در حوزه‌ی مغز و شناخت (برای ارتقاء توانمندی های مغزی و روانشناختی کودکان)

انتشارات مهرسا در سال 1390 متولد شده است و هدف اصلی آن ارتقاء توانمندی های مغزی کودکان و نوجوانان و همینطور بزرگسالان است. شاید بتوان مجموعه کتاب های باشگاه مغز این نشرکه ویژه دو گروه سنی “4 تا 8 سال” و “8 تا 99 سال” منتشر شده است را محبوبترین آثار این نشر به حساب آورد.


8. انتشارات طلایی، پیشرو در تألیف کتاب های علمی و فرهنگ نامه برای کودکان و نوجوانان

نشر طلایی، پیشروترین ناشر در تولید فرهنگ نامه برای نوجوانان است. این نشر که از سال 1383 شروع به فعالیت کرده، تاکنون بیش از 14 فرهنگ نامه در زمینه های مختلف منتشر کرده است که بسیاری از آن ها، برنده جوایز مختلفی از جمله کتاب سال ایران شده است.


9. انتشارات جمال، ناشر تخصصی کتاب های مذهبی برای کودکان

انتشارات جمال فعالیت خود را از سال 1379 آغاز کرده است. این نشر یکی از موفق ترین انتشارات کشور در حوزه کتاب کودک و نوجوان با موضوعات و مفاهیم دینی است. “کتاب خدایا اجازه” و “کتاب فکرکودک فلسفه” از کتاب های مطرح این نشر است که با استقبال بی نظیر مخاطبین روبرو شده است.